03. maaliskuu 2015
Natalia Imbruglian hittiura ei ollut pitkä, mutta se vaikuttava. Vuonna 1997 julkaistu Torn oli niin iso hitti, ettei siltä voinut välttyä vuosikymmenen lopussa. Australialaisen mallin, laulajan ja näyttelijän (uran huippu: rooli elokuvassa Johnny English) kauniit kasvot tulivat tutuksi Tornin videosta, joka oli kuin muutamaan minuuttiin tiivistetty romanttinen komedia Friends -tv-sarjan hengessä.
Videon voi katsoa ohesta.
Imbruglia, 40, esittää hittinsä vuorenvarmasti elokuun lopussa Helsingissä järjestettävillä We Love The 90` s -festareilla. Suvilahdessa järjestettävä tapahtuma paisuu viimevuotisen menestyksensä innoittamana ja ottaa käyttöönsä saman alueen kuin Flow -festivaaleilla muutamaa viikkoa aiemmin.
Imbruglian lisäksi ysärifestareilla nähdään ähkyyn asti tähtiä, joiden ura on alkanut 1990-luvulla: Reel 2 Real, E-Type live, Alphaville, Coolio, 2 Unlimited live, Princessa, U-96 live, Alexia, Solid Base, Jenny Berggren from Ace of Base, East 17, Masterboy, La Bouche, Daze, Dr. Alban, Snap!/Turbo B., Pandora, Mr President ja E-Rotic saapuvat kaikki Suvilahteen.
Fakta: We Love The 90` s Festivaali Helsingissä 28.-29. elokuuta. Lipunmyynti alkaa 17. maaliskuuta.
